Re: Lahjakorttien voimassaolot


[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Että silleen , Tammikuun 26, 2017 kello: 08:24:18
----------------------------------------------------------------------

Re: Lahjakorttien voimassaolot

Vastineena juttuun: Re: Lahjakorttien voimassaolot, jonka kirjoitti: jesuppa , Tammikuun 25, 2017 kello: 16:44:09:

Itse tuli saatua lahjakortti palkinnoksi yhdistä kisoista. Voimassaoloaika vuoden ja kyseinen seura ei järjestänyt kisoja seuraavana vuonna ollenkaan. Eli se meni siinä. Jos antaa lahjakortteja ja kisoja vain joka- toinen tai kolmas vuosi niin ei siinä saisi olla vanhaksimenopäivämäärää.
Näin harvoin siellä ykköspallilla olleena, tai yleensä palkinnoilla niin tuli hieman kusetettu olo. Varsinkin kun tämmöiselle persaukiselle se lahjakortti on paras palkinto kisoista.

jesuppa kirjoitti:
» Kyllä meillä on ainakin kaveripiirissä kierrätetty lahjakortit, jos sen saaja ei saa sitä käytettyä. Meidän seuralla ei myöskään ole listausta siitä montako lahjakorttia on jaettu, kelle ja koska. Ehkä sellaiseen ryhdytään jos jossain kohdin on syytä epäillä väärennöstä. Sellaiseen ilmiöön en kuitenkaan ole vielä törmännyt.

» Älytöntä jakaa lahjakortteja jos on yksi kisapäivä vuodessa. Meillä on sentäs muutama enemmän ja silloinkin on vähän siinä ja siinä, että onko niiden jakaminen mielekästä kisaajan kannalta.



----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]