Jutun lähetti Kerro Lukkarinen. , Tammikuun 12, 2015 kello: 15:34:02
Re: HauskaVastineena juttuun: Re: Hauska, jonka kirjoitti: Jari Lukkarinen , Tammikuun 12, 2015 kello: 09:38:59:
Jari Lukkarinen kirjoitti:
» Saatan olla tosikko, mutta jos lajin halutaan edistyvän vakavaksi otettavaksi kilpaurheilulajiksi, edistääkö asiaa se, että primetime aikaan esitetyssä viihdeohjelmassa ihmistä työnnetään agilityputkeen ja sitä kutsutaan "agilityksi"?» Nenäpäivänä ihminen kilpaili radalla koiraa vastaan -muka kilpailunomaisesti? Minkälaisen kuvan agilitysta tämä antaa ihmisille?
» Alexander Stubb esiintyi keväällä Putouksessa karikatyyrihahmona ja kesällä jo ollessaan pääministeri, shortsisillaan tikkataulumaalina. Pääministerin ja samalla Kokoomuksen uskottavuus on romahtanut.
» Agilityn harrastaja ja kokoomuslainen ymmärtää leikiksi lyömisen, mutta ymmärtävätkö muut?
Kerro minulle edes pari syytä mitä merkitystä on yhtään mihinkään minkälaisen kuvan ihmiset saavat agilitystä Kingin agility esityksen jälkeen, ja käytä hyvä mies jotain järkevämpää vertauskuvaa kuin pääministerin/kokoomuksen suosion lasku ja agility, ei meinaan huonompaa voisi olla. :) :) :)