Jutun lähetti ei ilmoa , Toukokuun 8, 2014 kello: 14:51:12
Re: Kisaaminen RuotsissaVastineena juttuun: Kisaaminen Ruotsissa, jonka kirjoitti: Ruotsiin , Toukokuun 8, 2014 kello: 12:17:05:
Ruotsiin kirjoitti:
» Hei vaan!» Kulunut aihe tällä palstalla, mutta tässä vielä pari kysymystä kisaamisesta Ruotsissa! Jos jollain on jotain muuta huomioitavaa, kertokaa toki vinkkejä!
» - Ilmeisesti aikataulut eivät ole luokkakohtaisia vaan ainoastaan suuntaa-antavia? Milloin täten tulee olla paikalla?
» - Ilmeisesti kisajärjestyskin on luova, eli numerojärjestystä ei ole?
» - Rokotusten tarkistus on pistokokein?
» - Kilpailukirja jätetään sisään vain jos siihen tulee jotain merkittävää?
Varsinaista ilmoittautumispistettä ei ole (rokotuksia ei tarkisteta), lähtölistat on jossain seinällä näytillä ja sen vieressä vino pino erilaisia kyniä. Jokainen merkkaa oman koiransa paikalla olleeksi.
Juu, jos nolla tulee, viet kisakirjan infoon tms.Periaatteessa on numerojärjestys, mutta jos on isot luokat, niin numerojärkkä on vain suuntaa-antava. Kun on oman numeron aikoihin siinä sisäänmenon lähellä, niin sisäänheittäjä kyllä vinkkaa, että olet tuon ja tuon jälkeen.
Aikatauluja ei ole. paikalla tulee olla silloin kun on rataan tutustuminen :D :D
Vaatii hiukan kehien seuraamista.